Motorola’nın yeni modeli özellikleriyle yok artık dedirtiyor; Türkiye’ye gelse yok satar

Motorola‘nın yakında Hindistan’da tanıtacağı Motorola Edge 50 Pro modeli, teknoloji dünyasında oldukça merak uyandırdı. Ancak asıl heyecan, bu serinin diğer üyeleri olan Edge 50 Fusion ve özellikle de Edge 50 Ultra modeliyle ilgili. Edge 50 Ultra, çeşitli pazarlarda farklı isimlerle anılacak; örneğin Çin’de Moto X50 Ultra, ABD’de ise Motorola Edge+ 2024 olarak bilinecek.

Bu modelin tasarımı ve renk seçenekleri yeni sızdırılan bilgilerle gün yüzüne çıktı. Cihazın ön tarafında kavisli bir OLED ekran bulunurken, arka panelde lazer otofokus birimi, mikrofon ve üçlü LED flaşa sahip üç kamera yer alıyor. Cihazın sağ kenarında ses ve güç düğmeleri, alt kısmında ise hoparlör ızgarası, USB-C portu, mikrofon ve SIM kart yuvası bulunuyor. Cihazın renk seçenekleri arasında Şeftali Pembesi, Siyah ve Açık Bej tonları dikkat çekiyor.

Motorola’nın yeni modeli özellikleriyle yok artık dedirtiyor; Türkiye’ye gelse yok satar

Söz konusu modelin özellikleri de sızıntılarla ortaya çıktı. Cihazın ekranının 1.5K çözünürlük desteklediği, arka kamera kurulumunun ise f/1.4 diyafram açıklığına sahip 50 megapiksellik ana kamerayı, 50 megapiksellik ultra geniş açılı lensi ve 72mm odak uzaklığına sahip 3x veya 5x optik zoom yapabilen 50 megapiksellik bir periskop telefoto kamerayı içerdiği belirtiliyor.

Cihazın, güçlü performans vaat eden Snapdragon 8s Gen 3 yonga seti ile donatıldığı, 4.500mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olduğu ve 50W kablosuz ile 125W kablolu şarj desteği sunduğu ifade ediliyor. Motorola Edge 50 Ultra’nın, Android 14 tabanlı Hello UI ile çalışacağı ve dayanıklılık için metal bir orta çerçeveye sahip olacağı da gelen bilgiler arasında. Bu bilgiler, cihazın üst düzey bir kullanıcı deneyimi sunacağının sinyallerini veriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir